Danų kūrėjo Kay Bojensen, „Kähler“, „VITRA“, Eva solo ir daug kitų dizaino naujienų rasite Design+ salone

2023.09.27

Danijos kūrėjo Kay Bojesen medinės dekoracijos „gyvena“ daugelio skandinavų namuose, o jo talentas įkvėpti medžiui gyvybę yra žinomas visame pasaulyje. Kaip jis pats mėgdavo sakyti, jis kūrė „žaislus vaikams ir suaugusiems, kuriuose dar gyvas vaikas“. Dizaineris tarptautinę šlovę pelnė sukūręs medines beždžiones, o dabartinis jo palikimas – gausi medinių žaislų šeima – yra neatsiejama Danijos kultūros ir dizaino dalis.

Gaminiai: https://designplus.lt/shop-by-brand/kay-bojesen

„Kähler“ 

Legendinės danų kompanijos „Kähler“ keramiką išgarsino karališkoji Danijos šeima, o šiandien jos gaminių galite rasti daugelio skandinavų namuose. Kompanijos istorija prasidėjo dar 1839 m., kai Holšteino puodžius Hermanas J. Kähleris atidarė nedidelę keramikos dirbtuvę, o išgarsėjo ji kai vadovavimą perėmė jo sūnus Hermanas A. Kähleris. Minimali, subtili ir estetiškai įtaigi – tokie žodžiai yra „Kähler“ keramikos sinonimai.

Gaminiai:

https://designplus.lt/shop-by-brand/kahler

„VITRA“ 

Garsiosios šveicarų kompanijos „VITRA“ dizainerių sukurti baldai, šviestuvai, laikrodžiai ir kitos interjero detalės jau yra tapusios modernaus dizaino simboliais. Jie visam pasauliui diktuoja interjero madas jau nuo 1950 metų. Kiekvienas „VITRA“ laikrodis su kvarciniu mechanizmu – lyg atskiras meno kūrinys! O jų žavusis juodas paukštis „Bird“ jau yra tapęs tikra stiliaus ikona.

Gaminiai:

https://designplus.lt/shop-by-brand/vitra

Ikoniškiausias jų kūrinys - medinis paukštis: https://designplus.lt/catalog/product/view/id/3872/s/vitra-dekoratyvinis-paukstis-eames-house-bird/category/2/

„Eva Solo“ aprašymas:

Danų kompanijos „Eva Solo“ produkcija – skandinaviško minimalistinio dizaino, funkcionali, kokybiška ir labai stilinga. „Eva Solo“ istorija siekia dar 1913 metus. Šiandien, būdama daugiau nei 100 metų, kompanija apjungia jaunatvišką novatoriškumą su ilgamete patirtimi. Už savo produktus „Eva Solo“ jau apdovanota daugiau nei 50 tarptautinių dizaino prizų, o dėl inovatyvaus dizaino jų gaminiai buvo naudojami net Holivudo mokslinės fantastikos filmuose.

Gaminiai:

https://designplus.lt/shop-by-brand/eva-solo


Bjørn Wiinblad darbai alsuoja šviesa, vilnijančiomis linijomis ir romantizmo dvasia. Nors gimęs, augęs ir mokslus baigęs Kopenhagoje, jis labai skyrėsi nuo to meto menininkų, propaguojančių minimalizmą. Tai buvo savito pasaulio kūrėjas, kuris į XX amžiaus Danijos kultūrą įnešė naujų vėjų praturtindamas ją neįprastomis raiškos formomis.

Gaminiai: https://designplus.lt/shop-by-brand/bjorn-wiinblad

„Arne Jacobsen Clocks“ – tai legendinio Danijos architekto ir dizainerio Arne Jacobsen (1902 – 1971 m.) palikimą puoselėjanti kompanija. Vienas produktyviausių Danijos kūrėjų, pripažintas visame Pasaulyje ir padėjęs įtvirtinti Skandinavijos dizaino žinomumą, kūrė įvairius interjero dizaino objektus – nuo stalo indų iki kėdžių. „Arne Jacobsen Clocks“ populiarina jo kurtus stalinius ir pakabinamus laikrodžius.

Gaminiai: https://designplus.lt/shop-by-brand/arne-jacobsen-clocks

„Alessi“ 

Italų dizaino virtuozai „Alessi“ padės Jums sukurti ypatingą šventinę nuotaiką net ir paprastą dieną! Jų prabangūs serviravimo dubenys iš kaltinio metalo, paauksuoti interjero aksesuarai, rankų darbo žymiausių dizainerių sukurti percelianiniai eglutės žaisliukai ir kiti vienetiniai aksesuarai – tai kokybės ir prabangos dvelksmas Jūsų namuose. Kompanija įkurta dar 1921 metais ir garsi visame Pasaulyje savo ikoniniais dizaino objektais, kurie puikuojasi šiuolaikinio meno muziejuose ir tampa įkvėpimu ištisos dizainerių kartoms.

Gaminiai: https://designplus.lt/shop-by-brand/alessi

Ikoniškiausias jų produktas, kurį galima rasti visuose muziejuose apie šiuolaikinį meną ir dizainą: https://designplus.lt/catalog/product/view/id/3654/s/alessi-sulciaspaude-juicy-salif/category/2/

„Frost“ aprašymas:

Vonios bei prieškambario išskirtinumui ir elegancijos pojūčiui sukurti – įvairūs „Frost“ vonios aksesuarai, kabyklos, veidrodžiai ir lentynos. Šio danų gamintojo produktų dizainas yra gausiai apdovanotas. Įsitikinkite patys – prabangūs aksesuarai jūsų interjere atrodys nepriekaištingai, kurdami minimalistinį ir iki smulkmenų apgalvotą stiliaus pojūtį.

Gaminiai:

https://designplus.lt/shop-by-brand/frostKITI ĮRAŠAI