Kodėl verta rinktis vinilines grindis

2023.06.12

VINILINIŲ GRINDŲ ISTORIJA IR KODĖL VERTA JAS RINKTIS

Kada buvo atrastos ir išpopuliarėjo vinilinės grindys?

Įdomu tai, kad vinilinių grindų istorija prasidėjo nuo visiškai atsitiktinio Europos chemiko Eugeno Baumanno atradimo 1872 m. Tuo metu Baumanas eksperimentavo su vinilo chloridu, kuris yra tam tikra dujų rūšis. Sumaišęs šias dujas su kitomis medžiagomis jis pamatė, kad jos virto standžia tekstūra.

Vėliau, 1926 m. Waldo Semon amerikiečių išradėjas po daugybės nesėkmingų eksperimentų su vinilo chloridu pagaliau sugebėjo sukurti medžiagą, vadinamą polivinilchloridu (PVC). Šiandien tai geriau žinoma kaip tiesiog vinilas.

Prieš Antrąjį pasaulinį karą ir jo metu vinilas buvo naudojamas amortizacijai, sintetinėms padangoms ir laidų izoliacijai. 1933 m. jis buvo pristatytas parodoje („A Century of Progress“), kuri buvo skirta įvairiems išradimams, sukurtiems per pastarąjį šimtmetį, parodyti. Šiuo laikotarpiu žmonės pradėjo pastebėti daugybę vinilo panaudojimo būdų, iš kurių vienas - namų dekoro rinka. Netrukus vinilinės grindys išpopuliarėjo ir tęsia savo sėkmę iki šiol.

Toliau apžvelgsime pagrindinius vinilo privalumus.

1. Priimtina kaina

Vinilas yra vienas iš labiausiai prieinamų grindų tipų šiandienos rinkoje. Kainos skiriasi priklausomai nuo storio, prekės ženklo ir pasirinkto modelio, tačiau visada galima rasti kokybišką produktą už priimtiną kainą.

2. Platus dizaino pasirinkimas

Dabar vinilas gaminamas įvairių dizainų, raštų ir spalvų bei tekstūrų. Galima įsigyti su akmens, plytelių bei įvairiausių medžio raštų imitacija. Daugelis šių dizainų atrodo beveik kaip tikroji medžiaga, kurią jie imituoja, todėl galime turėti natūralaus medžio vaizdą savo namuose be didelių išlaidų ir sudėtingo įrengimo.

3. Itin patvarus bei atsparus

Vinilo grindys pasižymi savo atsparumu. Sukurtos vinilo rūšys WPC - medžio plastiko kompozitas ir SPC - akmens plastiko kompozitas, kurios padidina vinilo patvarumo lygį. Vis dėlto, jei netinkamai prižiūrimas - jis vis tiek gali būti pažeistas, pavyzdžiui subraižytas.

4. Lengvas įrengimas

Sukūrus vinilo lenteles, kaip alternatyvą dideliems nepatogiems ritiniams, vinilines grindis montuoti tapo lengviau, nei bet kada anksčiau. Galima klijuoti tiesiai prie išlyginto pagrindo arba montuoti plaukiojančios sistemos (click) metodu. Click sistemos dėka nebūtina samdyti brangių meistrų. Paprasta įsirengti pačiam, naudojantis grindų įrengimo instrukcija.

5. Atsparus vandeniui

Vinilas atsparus vandeniui ir drėgmei, skirtingai nei tikros medinės grindys ar laminatas. Pasirinkus vinilą - medžio vaizdą turėsite net tokiose patalpose, kuriose tai paprastai neįmanoma, pavyzdžiui vonios kambaryje ar virtuvėje.

6. Komfortiškas

Vinilo grindys šiltos ir malonios liesti, dėl to vaikščiojimas basomis namuose tampa labai komfortiškas. Tai kur kas šiltesnė ir malonesnė danga, nei laminatas ar plytelės. Taip pat vinilas pasižymi savo garso sugėrimu. Išmetus ką nors ant grindų neprižadinsite namiškio ir nesukelsite daug triukšmo.

Jei dar nesvarstėte vinilo, kaip galimos grindų dangos jūsų namuose – pats laikas tai padaryti dabar! Tai puikus grindų pasirinkimas bet kokiam kambariui.

Geriausias ir patvariausias grindų dangas savo namams galite rasti: https://www.lenex.lt/94-vinilin%C4%97spvc-grindys

KITI ĮRAŠAI