Prekybos centras Liepos 6d nedirbs.

Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-16
Sekmadienis: -
Šiandien nuo 10 val.

Moderni lova: technologijų, ergonomikos ir stiliaus dermė

Ergomotion lova
Ergomotion lova
Ergomotion lova
Ergomotion lova
„Tempur Baltic“ projektų vadovė Natalija Petrauskienė
„Bside“ lova
„Bside“ lova
„Bside“ lova
„Bside“ lova
2019-04-17

Žmogus pramiega apie trečdalį gyvenimo, tad miegas yra svarbi tiek kūno ir psichikos funkcijas, tiek ir pačią gyvybę palaikanti organizmo būsena. Deja, dalis interjero architektų dažniausiai tik parenka tinkamą vietą ir išvaizdą lovai, nes būtent to jų prašo užsakovai. Interjero kūrėjo ir būsto šeimininko pokalbis apie tai, kad lova – daugiau nei baldas, dar nėra labai įprastas. O juk šiais technologijų laikais lova įkūnija modernių technologijų, ergonomiško čiužinio ir stilingo dizaino dermę. 

Interjero ir baldų prekybos centro „Domus galerija“ salone „Tempur“ vykusioje paskaitoje „Pažangios funkcijos bei miego technologija modernioje lovoje“ buvo įvardintas deramas lovos statusas: tai – vienas svarbiausių mūsų gyvenimo daiktų. 

„Įrenginėdami namus šeimininkai didelį dėmesį skiria santechnikai, grindims, sienų apdailai, interjero stiliui ir kitiems dalykams, kuriems pritaikomos naujausios išmaniosios technologijos. Deja, apie moderniausias lovų technologijas žinoma ir kalbama mažiausiai“, – sakė viena paskaitos lektorių, bendrovės „Tempur Baltic“ projektų vadovė Natalija Petrauskienė.

„Tempur Baltic“ lektorė išskyrė tris pagrindinius reikalavimus moderniai lovai:

  1. Čiužinys, atitinkantis anatomines kūno savybes. Geras čiužinys šiandien yra tas, kuris geba prisitaikyti prie kūno formų, nespausti, reaguoti į žmogaus kūno temperatūrą, svorį. Toks čiužinys turėtų išlaikyti geriausias higienos savybes ilgą laiką – atsparus erkutėms, grybeliams, pelėsiams.Kaip geriausia padėti kūnui, kuris ilgą laiką išlieka statiškas, labiausiai suko galvą NASA mokslininkai, kuriantys technologijas kosmonautams. Viena tokių buvo „Tempur“ technologija, kurią vėliau išvystė Švedijos mokslininkai, pritaikę ją lovų čiužiniams. Dėl to šiandien „Tempur“ čiužiniai visame pasaulyje suvokiami kaip aukščiausią standartą atitinkantys bei griežtą laiko egzaminą išlaikę lovos komponentai.
  2. Modernus, stilingas, įvairų skonį ir poreikius atitinkantis dizainas. Visi norime, kad lova būtų ne tik patogi ir ergonomiška, bet ir padėtų kurti jaukų miegamojo vaizdą bei atitiktų pasirinktą būsto stilistiką. Todėl gamintojai kuria lovų dizainą, atsižvelgdami į šiuolaikines čiužinių technologijas ir laikmečiui būdingas būsto ypatybes. Pasak N. Petrauskienės, šiandien pastebima tendencija projektuoti minimalias miegamąsias erdves, todėl vis populiaresni tampa ties lovų galvūgaliais montuojami sienų skydai, arba atramos. Toks skydas vienu metu yra ir galvūgalis, ir atlošas – galime tiek patogiai gulėti, tiek ir sėdėti, o kambariui tai suteikia papildomą estetinį akcentą. Šia linkme kuria ir itališkų lovų gamintoja „Bside“, neseniai rinkai pristačiusi net 8 spalvų lovų konstrukcijas, kurias galima puikiai derinti su spalvingomis galvūgalio atramomis.
  3. Pažangios lovos reguliavimo funkcijos – ir privalumas, ir nauja galimybė. Iš tiesų tai tiesiog išmani lova. Ją ne tik pats gali reguliuoti per telefono ar planšetinio kompiuterio programėlę, bet ji ir pati užprogramuota reaguoti į miegančio asmens padėtį ir miego kokybę: tarkime, jei knarki, reaguos į plaučių vibraciją ir šiek tiek švelniai kilstelės galvą, o kai nustosi knarkti – vėl sugrįš į buvusią padėtį. Tai lova, pritaikyta reguliuoti galvos ir kojų padėtį. Be to, išmani lova turi integruotus sensorius, fiksuojančius joje gulinčio žmogaus kvėpavimą, širdies darbą, apsivertimus miego metu – ji atstoja išmanių laikrodžių funkcijas, skirtas organizmo ir sveikatos kontrolei. Vienas tokių pavyzdžių yra šiemet Europos ir Lietuvos rinkai pristatytos „Ergomotion“ – vienos pasaulio lyderių reguliuojamų lovų gamybos srityje – lovos. Jos dar įvardijamos ir kaip pagunda niekada neišlipti iš lovos – taip puikiai prisitaiko tiek prie miegančio, tiek prie sėdinčio priešais televizorių, tiek ir namuose prie kompiuterio dirbančio žmogaus kūno padėčių. 

„Visos „Ergomotion“ lovos turi galvos, kojų pakėlimo funkciją, šias dalis galima pakelti ir kartu, ir atskirai. Taip pat galima nustatyti tam tikras pozicijas bei vėliau jas valdyti vienu mygtuku. Integruota išmanioji programėlė įvertins įvairius miego parametrus, pavyzdžiui, gilų ir lengvą miegą, jo kokybę, o taip pat ir širdies darbą. Šias lovas galima sinchronizuoti, naudojant du skirtingus čiužinukus, su dviem sensoriais, bet galima naudoti ir vieną dvigulį“, – pasakojo reguliuojamų lovų privalumus apžvelgusi „Ergomotion“ pardavimų vadybininkė Joana Kondrotienė. 

Ji taip pat nuramino, kad dingus elektrai tokia lova neliks nevaldoma, nes turi avarinio nuleidimo dėžutę, veikiančią su baterijomis. Tokiai lovai suteikiamas ypač ilgas – net 10 metų – garantinis naudojimo terminas, o jeigu kas nors sugenda, remontuojant netgi nereikalingi instrumentai – tereikia išimti fiksuotą detalę ir ją pakeisti kita.

Pasak „Tempur Baltic“ projektų vadovės N. Petrauskienės, „Ergomotion“ lovos jau skinasi kelią į mūsų šalies gyventojų namus, o šiuo metu „Domus galerija“ įsikūrusiame salone pristatomos USB jungtis, vibracinį masažą, apšvietimą po lova, galvos ir kojų motorus, papildomas galvos ir kojų atramas turinčios šio gamintojo lovos. Jos skirtos tiek jaunam, išmaniąsias technologijas pamėgusiam klientui, tiek ir savo sveikata besirūpinančiam įvairaus amžiaus žmogui. 

„Neduok žmogui valgyti – išgyvens mėnesius, neduok miegoti – dauguma ištvers tik tris paras. Dėl to projektuodami miegamąjį būkite ne tik aplinkos kūrėjai, bet ir nepamirškite apie savo sveikatą“, – kviečia N. Petrauskienė.

Šią idėją rasite salonuose

domus@tempurlietuva.lt
+370 699 73654
Miegas dar nebuvo toks saldus!Visame pasaulyje TEMPUR gaminių vartotojai kasnakt mėgaujasi geriausiu miegu, kurį suteikia...
Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku