Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-16
Sekmadienis: -
Šiandien nuo 10 val.

Didelės plytelės interjere: daugiau natūralumo, vientisumo, daugiau švaros

Interjero dizaino studija “Soul House”.
Interjero dizaino studija “Soul House”.
Interjero dizaino studija “Soul House”.
Interjero dizaino studija “Soul House”.
2019-05-14

Per keletą pastarųjų dešimtmečių interjerui naudojamos vis didesnės sienų ir grindų apdailos plytelės. Tobulėjant technologijoms, atsiranda vis daugiau dizaino galimybių. Ypač geros perspektyvos atsiveria natūralumo įspūdžio interjere mėgėjams. Gegužę į „Domus galerija“ interjero ir baldų centre įsikūrusį „Kapri“ saloną susirinkę architektai, interjero dizaineriai, dekoratoriai kartu su iš italų gamyklos „Florim“ atvykusiu eksporto direktoriumi Mattia Camellini aptarė didelių apdailos plytelių galimybes, pritaikymo technologijas. Renginio dalyviai turėjo gerą progą įsitikinti: dirbti su didelėmis plytelėmis kur  kas lengviau nei galima įsivaizduoti.


„Didelės apdailos plytelės populiarėja pirmiausia dėl to, kad jos leidžia panaudoti interjere ryškų, vientisą, siūlėmis nesujungtą raštą. Didelė plytelė padeda kurti natūralumą, kuris tampa vis svarbesnis interjere“, – sako salono „Kapri“ vadovė Sigita Štarienė.

1. Mitas: per stambios nedidelei patalpai

Vis dėlto, kaip pastebi S. Štarienė, dažniausiai būstą įsirenginėjantys ir vonios kambarį didelėmis plytelėmis norintys išsiklijuoti žmonės nuogąstauja, kad plytelė pasirodys per didelė jų vonios kambariui. Jie nerimauja, kaip tokią plytelę reikės įnešti į patalpą, kaip priklijuoti. 

Tačiau visa tai nėra sunku padaryti pasiruošus iš anksto. „Iš tiesų dideles plyteles galima puikiai pritaikyti netgi 3–5 kv. m vonios kambariui, sienai naudojant, pavyzdžiui, 2,4 m aukščio plytelę“, – teigia S. Štarienė.

2. Mitas: lengvai dūžta 

Dar vienas populiarus mitas – kad didelė apdailos plytelė labai lengvai dūžta, ir dūžiai labai padidins remonto išlaidas bei sukels papildomų organizacinių problemų. Tačiau šis nerimas irgi neturi rimtesnio pagrindo.

„Jeigu plytelė sugadinama transportuojant, salonas tokią plytelę pakeis nemokamai. Atgabenta į vietą tokia plytelė dažniausiai skyla tik todėl, kai ji netaisyklingai imama, nešama, dedama, laužiama. Tai nutinka dėl nežinojimo, kaip teisingai elgtis. Tačiau tokie dalykai įvyksta retai. Pavyzdžiui, neseniai plytelėmis buvo dengiamas 320 kv. m paviršius, ir iš viso kiekio sudužo tik dvi plytelės. Naudojant tinkamus, profesionalius įrankius, kuriuos galima nesunkiai išsinuomoti, dūžio tikimybė bus minimali“, – pasakoja S. Štarienė.

3. Mitas: nėra tinkamo meistro 

Trečias dideles apdailos plyteles persekiojantis mitas: nėra tinkamo meistro joms klijuoti arba tokio meistro nepavyks surasti. Šį mitą seminaro metu paneigė svečias Mindaugas Stanevičius iš Viskasplytelėms.lt . 

Jis pademonstravo, kaip dirbama interjerui pasirinkus dideles plyteles. M. Stanevičiaus teigimu, tokioms plytelėms klijuoti visiškai nereikalingas daug patirties turintis profesionalas – tereikia turėti tinkamus įrankius. Tokie įrankiai buvo irgi pristatyti seminaro metu, ir jais galėtų naudotis netgi mėgėjas. Galbūt kiek sunkiau būtų plytelėje išpjauti kokią nors skylę, tačiau netgi ir tai yra įveikiama pasiruošus, pasikonsultavus su specialistais. Pasak S. Štarienės, „Kapri“ salonas yra pasirengęs šiomis temomis konsultuoti meistrus, kuriems greičiausiai irgi būtų įdomu įgyti naujos patirties, vis populiarėjant didelėms plytelėms interjere.

„Florim“: didelių plytelių rinkos lyderiai

Nuo 1961 metų Italijoje veikiančios ir vienos pirmųjų rinkai dideles plyteles pristačiusios „Florim“ atstovas buvo pasiruošęs atsakyti į visus renginio dalyvių klausimus. Renginyje buvo galima pasisemti ir interjero idėjų, kurias siūlo naujausios „Florim“ kolekcijos – jos irgi buvo pristatytos „Kapri“ salono svečiams.


Seminaro dalyviai domėjosi, kokiose patalpose bei projektuose galima naudoti didelėse plyteles, kaip suklijuoti jas 45 laipsnių kampu, kokios yra pjaustymo technologijos. Buvo domimasi, ar iš didelės plytelės pagaminus stalviršį būtų įmanoma iš tos pačios medžiagos sumodeliuoti dar ir praustuvą – gamintojo atsakymas buvo teigiamas, netgi parodyti analogiškų idėjų įgyvendinimo pavyzdžiai. 


„Lietuvos vartotojai tikrai vertina dideles plyteles, jų ieško, pritaiko jas įvairiuose interjero sprendimuose – ne tik išklijuodami grindis ar sienas, bet ir panaudodami stalviršiams, baldų fasadams. Tokių plytelių poreikis auga. Naujausios plytelių technologijos leidžia atkurti interjere ypač natūralų akmens raštą, kuris pastaruoju metu itin vertinamas. Tam naudojamas tikro akmens atvaizdas, kuris atspaudžiamas plytelės paviršiuje. Raštai skirtingose plytelėse kartojasi tik kas maždaug 30 kvadratų – tai padeda pasiekti natūralumo, be to, dideli formatai laužo akiai įprastus standartus“, – atkreipia dėmesį S. Štarienė

Šią idėją rasite salonuose

info@kapri.lt
+370 611 07273
Produkcija: Plytelės interjerui ir eksterjerui, parketas, tapetai, kiliminė danga, PVC danga, medžio mozaika, medinės terasos, dirbtinis akmuo, santechnika.
Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku