Darbo laikas

Pirmadienis: 10-19
Antradienis: 10-19
Trečiadienis: 10-19
Ketvirtadienis: 10-19
Penktadienis: 10-19
Šeštadienis: 10-16
Sekmadienis: Nedirbame
Šiandien iki 19 val.

Kelionės kryptis- apšvietimas.

2020-08-31

Apšvietimas – vienas svarbiausių namų interjero elementų. Renkantis apšvietimą svarbu atkreipti dėmesį į šviesos intensyvumą, sklaidą, formą, spektrą ir sukuriamą atmosferą, pasirinktoje funkcinėje zonoje ar patalpoje. Dalinamės, Domus ambasadoriaus RIMANTO ŠPOKOS įžvalgomis, apie apšvietimo tendencijas.

Paprastai apšvietimas yra projektuojamas pagal funkcines zonas. Darbui, skaitymui, maisto ruošai, higienos patalpoms, drabužinėms reikalingas intensyvesnis, tiesioginis, didesnės sklaidos apšvietimas. Miegamojo, koridoriaus, praėjimų zonose apšvietimas gali būti netiesioginis, mažiau intensyvus. Kai kuriose patalpose nepakanka vieno apšvietimo tipo: pvz. vonioje ar bendruose patalpose reikia ir intensyvaus bendro, ir akcentinio arba foninio apšvietimo variantų.

Technologijos, kaip išmanaus namo sistema (Smart house), leidžia apšvietimą projektuoti ne kaip šviestuvų kombinacijas, o kaip apšvietimo scenarijus. Šviesos intensyvumas, spektras, skirtingų šviesos šaltinių kombinacijos - viskas gali būti programuojama ir valdoma pagal individualius poreikius. Apšvietimas gali būti valdomas kartu su kitomis namo inžinerinėmis sistemomis - šildymas, vėdinimas, audio/ video, langų atidengimas/ uždengimas arba skirtingas dienos režimas.

Šiuo metu skiriamas dėmesys šviesos kokybei ir jos galimybėms - pvz. šviesos šaltinis (LED modulis, LED lemputė, halogenas ar kt.), spalvų atkūrimo indeksas (CRI), sklaida. Šviesos intensyvumas gali būti kintantis, priklausomai nuo esamo paros laiko. Ryte ir dienos metu jis gali būti artimesnis natūraliai dienos šviesai ir intensyvesnis, o vakarop - šiltesnio spektro ir silpnesnis.

Savo projektuose stengiamės šviesą skirstyti pagal funkcijas - bendram ir foniniam apšvietimui daugiau naudojame architektūrinius apšvietimo sprendimus - jie puikiai integruojami šiuolaikiškuose interjeruose. Akcentiniai, nedidelės sklaidos, labiau įprasti šviestuvai interjere veikia, ne tik, kaip apšvietimo, bet ir kaip dekoratyviniai elementai.

Interjero dizaineris Rimantas Špokas (dizaino studija Rimartus) www.rimartus.lt

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami naudoti slapukus galėsite patogiau naršyti mūsų svetainėje. Privatumo politika Nesutinku Sutinku