Parodoje „Menas namams 2016“ – menininkai sužavėję žiūrovus įvairiose užsienio galerijose
Šių metų paroda „Menas namams“ – mini kelionė po meno pasaulį, po garsias meno galerijas. Balandžio 12 – 30  d. vyksiančioje parodoje „Domus galerijoje“ po vienu stogu darbus eksponuos 99 menininkai, kurių kūryba pripažinta tarptautiniu mastu ir džiugins mūsų žiūrovus.

„Tokios turtingos parodos dar neturėjome. Joje savo darbus pristatys mūsų tautiečiai, išgarsėję Prancūzijoje, JAV, Japonijoje, Izraelyje ir kituose pasaulio kampeliuose. Tai – unikali proga po vienu stogu išvysti kūrinius, kuriais pasaulį džiugina mūsų šalies talentai. Dailininkai į parodą buvo  atrinkti  konkursiniu būdu,  laikantis  aukštos meninės  prabos ir profesionalumo kriterijų.  Kiekvienas gali pasirinkti pagal savo skonį, supratimą, žinodamas, kad pirminę atranką jau padarė organizatoriai“ – tvirtino parodos organizatorė, „Domus galerijos“ rinkodaros vadovė Aušra Kazanavičienė.

Aukštos meninės prabos kūriniai ir namams, ir užsienio galerijoms

Lietuva visada garsėjo puikia grafika: parodoje daug menininkų, kurių kūriniai saugomi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio muziejų kolekcijose: tai  Eglės Kuckaitės, Laisvydės  Šalčiūtės, Birutės Zokaitytės, Jūratės Stauskaitės, Nijolės Šaltenytės, Elvyros Kriaučiūnaitės, Rimvydo Kepežinsko  ir daugelio kitų darbai. Kuckaitės kūrinius jau eksponavo Estijos, Argentinos, Japonijos, Rumunijos ir Italijos muziejai bei modernaus meno galerijos, Stauskaitės kūrinius jau pripažino Vokietijos, Čekijos, JAV meno kritikai, jos darbais žavisi Niujorko modernaus meno galerijos lankytojai.

Šviesių ir jaukių dailininko Arūno Žilio – publikos numylėtinio -  kūrinių su nekantrumu laukia didelis gerbėjų būrys. Žilio paveikslai puikuojasi įvairių kraštų privačiose kolekcijose, Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje Kaune, Pasaulio banko galerijoje Vašingtone (JAV). Jais žavėjosi ir Holivudo scenografai, dekoravo interjerus kurdami filmus „X Failai“ („X-Files“), „Tobula žmogžudystė“ („Perfect murder“), „Bafė – vampyrų žudikė“ („Buffy The Vampire Slayer“) ir kt.

Žiūrovai visada su nekantrumu laukia naujų tapytojos Miglės Kosinskaitės ir Andriaus Miežio paveikslų, Vilmanto Adamonio skulptūrų, išraiškingų Nomedos Marčėnaitės, Noros Blaževičiūtės, Agnės Šemberaitės ir kt. keramikos darbų. Parodoje bus ne tik keramikos plastikos, bet ir  funkcionalių, dailiai dekoruotų stalo indų.

  naujai prisijungusių šįmet  reiktų paminėti  žymius tapytojus  Vidmantą Jusionį, Audrių Gražį, Dalią Kasčiūnaitę, Arūną Rutkų,  Artūrą Aliuką, fotografus Dainių Labutį ir Agnę Gintalaitę. Akį trauks mistiški animalistiniai  Jusionio paveikslai, skambios, muzikalios Gražio ir Kasčiūnaitės abstrakcijos, prašmatniai elegantiški Rutkaus ir kt. paveikslai Siurprizų pateiks keramikai bei skulptoriai, tarp kurių Julius Rakevičius ir šiais metais prie parodos prisidėję ir savo kūrinius eksponuojantys -  Ona Grigaitė, Gintaras Kamarauskas ir Alius Berdenkovas.

Jauno meno atsakas

Kiekvienais metais parodoje sužimba vis naujo jauno menininko žvaigždė. „Itin džiaugiamės, kad mūsų parodoje save pristatę jaunieji menininkai pelno pirmąjį pripažinimą. Šiemet jaunystės parodoje dar daugiau. Su  išdykėliškai provokuojančiais grafikos kūriniais parodoje  debiutuos Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros studentas Žilvinas Bražukas, o tarptautinio pripažinimo susilaukusi fotografė Agnė Gintalaitė atkreips mūsų dėmesį į meniškus kasdienybės fragmentus“, – tvirtino parodos kuratorė Ramutė Rachlevičiūtė. Šiais metais paroda kaip niekad turtinga žanrų ir stilių. Lankytojai ras visko – nuo neoklasikinių iki postmodernių kūrinių. Parodą papildė ir 43 praėjusiais metais nematyti menininkai.

V. Kernagio dovana lankytojams

Kaip ir praėjusiais metais paroda „Menas namams“ remia Vytauto Kernagio fondo projektą „Gėrio menas“. Projektu siekiama įtraukti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus į prasmingą ir džiuginančią veiklą kartu su garsiausiais šalies žmonėmis. 10 proc. pajamų nuo kūrinių parduotų „Menas namams“ parodoje, atiteks projekto veikloms finansuoti. „Praėjusiais metais parodos „Menas namams“ skirtos lėšos padėjo išleisti nuostabią onkologinėmis ligomis sergančių vaikų piešinių ir pasakų knygelę. Tad, šiais metais, atsidėkodami dosniems parodos svečiams, ją dovanosime parodos lankytojams“, – teigė Vytauto Kernagio fondo įkūrėjas ir vadovas Vytautas Kernagis.

Paroda „Menas namams“ vyksianti balandžio 12 – 30 dienomis „Domus galerijoje“ (Lukšio g. 32, Vilnius) yra nemokama ir lauks visų įvairaus skonio profesionaliam menui neabejingų sostinės gyventojų ir svečių.

Sorry, the comment form is closed at this time.